iletişim

 


PAZAR GÜNLERİ AÇIĞIZ

HAFTANIN 7 GÜNÜ
08:00 İLE 20:00 ARASI ULAŞABİLİRSİNİZ

ZİYARET İÇİN
    RESİME TIKLA   
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret320654

SIKÇA SORULAN SORULAR

 1. Cam balkon  her tür balkona uygulanabilir mi?
    Reformcambalkon sistemleri ( Düz, L, U, yuvarlak yada çok köşeli ) her tür balkona sağlıklı bir şekilde uygulanabilir ve uygulama sonrasında sistem rahatlıkla kullanılabilir.
 1. Cam Balkon ile PVC doğrama arasında ne gibi fark vardır?
    Her şeyden evvel cam balkon sistemleri yasaldır ve imar mevzuatına uygundur. PVC sistemlerinin balkonlarda kullanılması ise yasal değildir. Çoğu yerde apartman komşuları ve belediyelerle sorun çıkmasına neden olmaktadır. Bununla birlikte ısı yalıtımı bakımından PVC sistemleri cam balkonlara göre ortamı daha sıcak tutmaktadır. 
 1. Camların dış tarafını nasıl temizleyeceğim?
    Cam balkonda kullanılan kanatlar, balkonun içerisine doğru tek tek katlanarak açılabilir özellikte olduğundan temizlikleri gayet rahatlıkla yapılabilmektedir.

 2. Camlar rüzgarda kırılır mı?-
    Tüm sistemlerimizde  kullanılan tüm camlar “temperli cam”dır. Temperli camlar, yüzeysel darbelere ve rüzgara karşı dayanıklıdır.

 3. Mutfağıma cam balkon yaptırdıktan sonra evin iç duvarını yıkıp balkonla  birleştirmek istiyorum? Bu bir sorun oluşturur mu?
    İmar mevzuatı ve ısı yalıtımı açısından bir sorun oluşturabilir. Özellikle kışları soğuk geçen bölgelerde tavsiye etmiyoruz.Fakat Isıcamlı cambalkon yapılırsa bu konu üzerine çalışılabilinir.

 4. Küçük çocuklar açısından tehlike oluşturur mu, ayrıca hırsızlığa karşı güvenlimi dir?
   Cam balkon sistemleri güvenlik unsuru ön planda tutularak üretilmiştir. Çocukların kolayca açmalarına engel olabilmek için çift kilit sistemi uygulanmaktadır. Bunlardan bir tanesi çocuk emniyet kilididir. Ayrıca kilit sistemi balkon içerisinde olduğu için dışırıdan açılması mümkün değildir. Hırsızlığa karşı caydırıcı unsur oluşturmaktadır.
 5. Cam balkon sistemleri imar mevzuatına uygun mudur?
   Gömme balkonlarda cam balkon sistemlerinin rahatlıkla uygulanabileceği hakkında Danıştay Kararı vardır ve kanunen serbesttir. Çıkma balkonlarda ise apartman sakinlerinin, apartman veya site yönetiminin ve  yerel yönetimlerin tutumuna bağlıdır.

 6. Cam balkonun evin ısınmasına katkısı olur mu?
    Cam balkon sistemlerinde kullanılan camlar, güneş ışığına karşı mercek görevi görmekte ve almış olduğu ısıyı balkon içerisene daha çok arttırarak vermektedir. Örneğin dış ısı 10 derece ise balkon içindeki ısı 15-16 dereceyi bulmaktadır. Ayrıca rüzgarın dış duvarlara gelmesine engel olduğu için evin çok daha çabuk ve kolay ısınmasını sağlamaktadır. Cam balkon yapılan odalar çok daha sıcak olmakta ve ciddi oranlarda yakıt tasarrufu sağlamaktadır.

 7. Cam balkonun gürültü, toz, rüzgar ve yağmur izalasyonu nasıldır?
   Cam balkon sistemlerimizde; gürültü, toz, rüzgar ve yağmur sularının içeriye girmesi büyük oranda engel-lenmektedir.  Bizim sistemimizde toz, rüzgar ve yağmur suları % 99 oranında engellenir. Sistemin devamlı hareketli bir mekanizma olmasından dolayı kuvvetli rüzgar ve yağmurlarda çok az mikdarda sızıntı olma ihtimali vardır. Tam yalıtım  sağladıklarını iddia eden firmalar, tüketiciyi yanıltıcı bilgi vermektedirler. Bu durumu sıfara indirmek teknik olarak da mümkün değildir.

 8. Sizin firmanızı tercih etme nedenlerimiz ne olabilir?
    
  Reformcambalkon olarak sekiz yılı aşkın bir süredir bu işle uğraşıyoruz. Cam balkon hem üretici hem de tüketici açısından yüksek maliyetli bir işlem. Biz tüketicinin vermiş olduğu paranın tam karşılığını almasını ve beklentilerinin karşılanması gerektiğine inanıyoruz. Biz işimizi seviyoruz. Herşeyin birinci sınıf olmasına gayret ediyoruz ve bu iddaamızı da şu sekilde ispat ediyoruz. 
     İŞİMİZİ DÖRT DÖRTLÜK YAPIP TESLİM EDİYORUZ VE SONRA PEŞİNATIMIZI ALIYORUZ. BİZDE TÜKETİCİ AÇISINDAN HİÇBİR OLUMSUZ SÜPRİZE YER YOK.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

en iyi cambalkon , en kaliteli cam balkon , duşakabin , cambalkon ,